Galeriekomentarze (2)

W Kielcach prezentują najnowocześniejsze autobusy świata. Są też modele sprzed lat (WIDEO, zdjęcia)

W Kielcach trwają targi transportu zbiorowego. Prezentowane są najnowocześniejsze autobusy z całej Europy.

Światowa premiera superekologicznego i  superekonomicznego autobusu miejskiego Mercedesa, elektryczny autobus Solarisa, ładowany na przystanku, minibusy dla VIP-ów z barem i ekskluzywną toaletą, a także wiekowe autobusy z lat 40. ubiegłego wieku można między innymi oglądać w Targach Kielce na wystawie Transexpo.

Zobacz najnowsze autobusy z całej Europy na ECHODNIA.EU/TV

W Kielcach do czwartku, 19 września  trwają targi branży transportu publicznego. To największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku swoje pojazdy w Targach Kielce prezentuje 120 firm, między innymi  z Niemiec, Szwecji, Holandii, Austrii, Turcji, Hiszpanii, Francji, Belgii i Polski.

We wtorek światową premierę miała w Kielcach firma EvoBus Polska, która po raz pierwszy zaprezentowała superekologiczny i superekonomiczny autobus miejski mercedes-benz conecto z silnikiem Euro 6. Dużą atrakcją był też solaris urbino electric, autobus miejski całkowicie zasilany energią elektryczną z baterii, które można ładować podczas bardzo krótkiego postoju na przystanku. Takie pojazdy kilka dni temu woziły turystów asfaltowa drogą do Morskiego Oka. Duże zainteresowanie budziły prezentowane przez firmę AutoCuby minibusy aranżowane na życzenie klienta, z barem kawowym, telewizorem, Internetem, nawigacją nagłośnieniem, konsolami do gier oraz ze skórzaną tapicerką i wygodną toaletą, zapewniające luksusowym klientom całkowitą prywatność i wygodę. Takie auto kosztuje nawet pół miliona złotych.  

Na targach oglądać  można także wystawę zabytkowych autobusów. Wśród eksponatów są jelcz 021, ikarus 280, jelcz 043, jelcz M-11, chausson AH48 – KMKM/MZA Warszawa i san H-01 – Autosan. Jest też  wyprodukowany w 1976 roku jelcz 043 w wersji cabrio. Prezentacji aut towarzyszą występy artystów, wprowadzające w klimat ubiegłego wieku.
W środę od godziny 9 do 16.30 odbywać się będą Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów, które wyłonią nie tylko najlepszych kierowców autobusów lokalnych i turystycznych, ale będą również eliminacją i wyborem najlepszych reprezentantów Polski w kategorii autobusy do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych UICR w 2014 roku. Podczas kieleckich mistrzostw po raz pierwszy będzie rozegrana dodatkowa kategoria „open” przeznaczona dla kadry kierowniczej z firm przewozów pasażerskich.

Na targach prezentowane są też polskie Autosany.
Światową premierę miał na targach w Kielcach superekologiczny i superekonomiczny autobus miejski mercedes-benz conecto z silnikiem Euro 6.Na targach prezentowane są też polskie Autosany.Nowoczesne Solarisy Urbino o napędzie całkowicie elektrycznym. Dla szczególnie wymagających podróżnych firma Kiel produkuje bardzo wygodne i bezpieczne, pokryte 
naturalną skórą fotele autobusowe. Prezentuje je Mieczysław Pruś.
Minibus mercedesa przygotowany przez firmę AutoCubyWnętrze minibusa mercedesa przygotowanego przez firmę AutoCuby jest aranżowane zgodnie  z oczekiwaniami klienta. Skórzana tapicerka i bardzo wiele wygód to dla VIP-ów oczekiwany standard.W podróż na wesele kultowym jelczem M11 produkowanym w Polsce do 1990 roku zachęcała młoda para.Wystawa Zabytkowych Autobusów przyciągała uwagę nie tylko pojazdami nawet sprzed 70 lat, ale także występami artystów. W tle Chausson AH48, który w latach pięćdziesiątych jeździł po Kielcach.Janusz Stokłosa, kierowca mechanik z Krakowa, zajmuje się między innymi tym zabytkowym jelczem 021, wyprodukowanym w Jelczańskich Zakładach Samochodowych w 1967 roku, dbając o jego nienaganną formę.

Komentarze (2)

Przesyłając ten wpis akceptujesz politykę prywatności Mollom.

Najnowsze artykuły

komentarze (6)Aktualności2014-04-24, 20:09
Michał Sołowow. Urodził się 11 lipca 1962 roku. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące imienia Hanki Sawickiej w Kielcach, a następnie studia na Politechnice Świętokrzyskiej. Jego majątek szacowany jest na ponad 2 miliardy dolarów. Jest znaczącym akcjonariuszem firm giełdowych: Synthos (branża chemiczna), Rovese dawny Cersanit (ceramika sanitarna i płytki ceramiczne), Echo Investment (działalność developerska), oraz znajdującej się obecnie poza giełdą firmy Barlinek (producenta deski podłogowej).  W maju 2008 roku  Cersanit przejął  innego producenta płytek ceramicznych – firmę Opoczno. Michał Sołowow to także znany kierowca rajdowy. Trzykrotny wicemistrz Europy (2008, 2009 i 2013), dwukrotny wicemistrz Polski (2006 i 2010), dwukrotny II wicemistrz Europy (2006 i 2010), dwukrotny II wicemistrz Polski (2004 i 2005). Trwa ogólnopolski plebiscyt na Przedsiębiorcę 25-lecia. Wśród pięciu gigantów nominowanych do prestiżowej nagrody jest przedstawiciel regionu świętokrzyskiego. Michał Sołowow, największy świętokrzyski przedsiębiorca, miliarder i twórca firm-gigantów, który kreuje wizerunek naszego regionu w kraju i na świecie w gronie wybitnych biznesmenów walczy o tytuł Przedsiębiorcy 25-lecia. Czytelnicy „Echa Dnia” mogą także mieć udział w jego sukcesie.
komentarze (23)Aktualności2014-04-24, 18:07
Grupa Domex najmocniej kojarzona jest ze sklepami Avans, których w Polsce jest ponad 250. Należąca do rodziny z Sandomierza a obecnie mająca siedzibę w podtarnobrzeskim Chmielowie Grupa Domex - właściciel ponad 250 sklepów Avans w całym kraju, może przestać istnieć. Szefowie firmy złożyli właśnie do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu wniosek o ogłoszenie upadłości! Jeśli do tego dojdzie, pracę może stracić nawet ponad dwa tysiące osób zatrudnianych przez firmę.
komentarze (0)Aktualności2014-04-24, 17:26
Budowa Gminnego Ośrodka Kultury w Nagłowicach została uznana za najlepszą ubiegłoroczną inwestycję w powiecie jędrzejowskim w czwartej edycji konkursu Złoty Żuraw. Inwestycja w Nagłowicach została uznana za najlepszą w ubiegłym roku w powiecie jędrzejowskim w naszym konkursie Złoty Żuraw. Placówka jest piękna, funkcjonalna i tętni życiem. Odwiedziliśmy ja kilka dni temu.