A A AAktualnościkomentarze (15)

W Brzezinach powstaje „Biedronka”?


Budynek usługowo – handlowy w Brzezinach jest już niemal gotowy. Przedstawiciele firmy nie potwierdzają oficjalnie tej informacji, ale sądząc po kolorze ścian powstaje tutaj „Biedronka”.

Fot.: Dawid Łukasik

Budynek usługowo – handlowy w Brzezinach jest już niemal gotowy. Przedstawiciele firmy nie potwierdzają oficjalnie tej informacji, ale sądząc po kolorze ścian powstaje tutaj „Biedronka”.

Trwają prace budowlane przy budynku usługowo – handlowym w Brzezinach w gminie Morawica. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, będzie tu otwarta „Biedronka”.

Za stacją paliw w Brzezinach powstaje nowy budynek usługowo – handlowy. Jak dowiedzieliśmy się od pracujących przy budowie robotników powstaje tutaj dyskont „Biedronka”. Sklep ma rozpocząć działalność w połowie grudnia tego roku.

 

Miejscowe władze informacji, jakoby w budynku miała mieścić się „Biedronka” nie potwierdzają. Marcin Dziewięcki zastępca wójta gminy Morawica twierdzi, że nic o tym nie wie – Gmina nie wydaje pozwolenia na budowę, tylko starostwo powiatowe – stwierdził Marcin Dziewięcki.

 

Okazuje się jednak, że inwestor uzyskał wszelkie prawa na rozpoczęcie inwestycji. Starostwo Powiatowe w Kielcach w sierpniu tego roku wydało pozwolenie na budowę w tym miejscu budynku usługowo handlowego, choć w decyzji nazwa „Biedronka” nie pada.

 

Powstanie marketu zmieni na pewno sytuację handlową w gminie Morawica, która liczy nieco ponad 15 000 mieszkańców. Budowa budzi mieszane uczucia. Może to być śmierć dla części małych sklepów, jakie działają w Morawicy i na miejscu płacą podatki. Z zadowoleniem na budowę patrzy jednak wiele rodzin, które liczą każdy grosz i na pewno wybiorą się na zakupy do marketu w poszukiwaniu tańszych produktów.
 

Więcej na temat: Biedronka, brzeziny

Komentarze (15)

 • ~oooooo!!!!!!!! 2013-10-29, 14:43

  Nareszcie!!!!!! w końcu wszystkie TKI nie będą oblegać biedronki na Barwinku. Gratulacje dla ponysłodawcy!!!! Dziękuję !!!!

   

 • ~TK 2013-10-29, 15:58

  Niebywałe Co za różnica czy TKI czy TK Nie ocenia się książki po okładce Ale my polacy już tacy jesteśmy że przeszkadza man wszystko i wszyscy Mimo to Pozdrawiam

 • ~Tak mi sie wydaje 2013-11-01, 13:40

  myśle sobie tak , mieszkasz w mieszakniu w bloku raczej wynajmowanym (no moze prywatnym) ale twoim jedynym statusem społecznym jest rejstracja zaczynajaca sie TK , a ja mieszkam sobie w domku ciesząc się życiem a tablica rejstracyjna mojego samochodu nie jest dla mnie tylko dla policji i nawet jak by tam bylo napisane %6% to nie zmienialo by to moje statusu :) ale jednak dla kolegi najważniejsza w zyciu jest tablica rejstacyjna bo przecież to informacja o konkretnej osobie :)

 • ~Spokojny! 2013-10-29, 16:09

  Witam! nie ma się co podniecać , tą biedronką, wybór zaden, wcale nie tak tanio jak się wydaje, pare art. spozywczych , ktore niewiele mają wspolnego z jedzeniem.Ale jak ktos lubi jesc trociny  i art. miesopopdobne , to smacznego!!!

 • ~majsterl 2013-10-29, 22:03

  Coż łatwo mówić, że będzie taniej jak takie sieci płacą 1% podatku lub wogóle, a miejscowy kupiec 19%. Dlaczego zawsze dajemy ulgi firmom z zagranicy i nic z tego nie mamy, zamiast wspierac miejscowy kapitał preferujemy obcych. Polska to kraj absurdu. Za garnicą by sobie na to nie pozwolili - najpierw własne później obce. Ale u nas nie - ni dziwie się, że ludzie kupują tam gdzie taniej, ale konkurencja musi być fair - a u  nas niestety tak nie jest.

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.