A A AAktualnościkomentarze (67)

Super nowoczesny odrzutowiec nad Masłowem to … nowy nabytek Michała Sołowowa (ZDJĘCIA)

Odrzutowiec podchodzi w sobotę do lądowania w Masłowie;

Odrzutowiec podchodzi w sobotę do lądowania w Masłowie;

Samolot budzący w sobotę sporą sensację nad Kielcami i okolicą to mega nowoczesny Falcon 2000, nowy nabytek największego świętokrzyskiego przedsiębiorcy Michała Sołowowa.

W sobotę nad stolicą województwa świętokrzyskiego krążył sporych rozmiarów odrzutowiec. Maszyna lądowała i startowała na lotnisku w Masłowie budząc wielkie zainteresowanie wśród ludzi. Jak ustaliliśmy, ten nowy samolot należy kieleckiego miliardera Michała Sołowowa.

Falcon 2000 na pasie lotniska w Masłowie koło Kielc;

 

 

 

Z naszych informacji wynika, że dwusilnikowy Falcon 2000 został przyprowadzony ze Stanów Zjednoczonych. Przed przylotem do Kielc maszyna zaliczyła międzylądowanie w Paryżu i Dreźnie. W sobotę po południu odrzutowiec kilkakrotnie lądował i startował na lotnisku w Masłowie. Zaciekawieni ludzie robili zdjęcia i podziwiali maszynę.

- To pierwsza wizyta takiej maszyny w historii naszego lotniska. Zainteresowanie było tak duże, że dzwoniono do mnie z pytaniem, czy to było awaryjne lądowanie – opowiada Adam Kluźniak, prezes Aeroklubu Kieleckiego. Z Kielc samolot odleciał do portu w Modlinie pod Warszawą, gdzie będzie stacjonował na stałe.

 

Falcon 2000 na pasie lotniska w Masłowie koło Kielc;

 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Falcon 2000 to nowy nabytek kieleckiego miliardera, najbogatszego mieszkańca regionu świętokrzyskiego i jednego z najbogatszych Polaków Michała Sołowowa. Kielecki przedsiębiorca kontroluje miedzy innymi takie firmy jak Rovese, Barlinek, Synthos, Echo Investment.

Wyprodukowany przez francuską firmę Dassault Aviation 11-osobowy samolot odrzutowy w zależności od wyposażenie kosztuje nawet około... 50 milionów dolarów.

Więcej na temat: Michał Sołowow

Komentarze (67)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.