A A AAktualnościkomentarze (15)

Rusza Galeria Kamienna w Starachowicach. W czwartek wielkie otwarcie z koncertem Norbiego

Wtorek 27 listopada. Galeria Kamienna gotowa do otwarcia. Wewnątrz trwają ostatnie prace

Fot.: Monika Nosowicz-Kaczorowska

Wtorek 27 listopada. Galeria Kamienna gotowa do otwarcia. Wewnątrz trwają ostatnie prace

W czwartek, 29 listopada, o godzinie 12 Galeria Kamienna w Starachowicach otworzy swoje drzwi dla kupujących. Po południu dla klientów zaśpiewa Norbi. W galerii znajdą się salony wielu znanych marek.

Na ponad 13 tysiącach metrów kwadratowych trwają ostatnie prace przed otwarciem pierwszej z prawdziwego zdarzenia galerii w mieście. Galeria stanęła na działce po dawnym liceum ekonomicznym, znanym jako ”kurnik” u zbiegu ulic Armii Krajowej i Kościelnej.

W czwartek od południa do dyspozycji klientów będzie kilkadziesiąt sklepów i punktów usługowych zlokalizowanych na trzech poziomach. W podziemiu czeka bezpłatny parking mogący pomieścić 108 aut, dodatkowe 43 samochody mogą stanąć na poziomie „0”. Na każdy poziom sklepu będzie można dostać się zarówno schodami jak i windą. Poziomy II parteru i piętra są dodatkowo połączone ruchomymi schodami.

Na razie bez supermarketu

W galerii będzie mieścić się kilka sklepów znanych marek odzieżowych takich jak NKD, Reserved, Re-Kids, Mohito, Orsay, House, Sin Say, czy Cropp. Będą trzy salony obuwnicze: Deichmann, CCC oraz Elbut. Miłośnicy sportu będą mogli zaopatrzyć się w sklepie sportowym w akcesoria i odzież sportową, na dzieci czeka Świat Zabawek. Kilka lokali wynajęto pod usługi. W galerii znajdą się salony wszystkich operatorów telefonicznych, salon fotograficzny, drogeria. Na drugim poziomie w lokalu z widokiem na remontowany rynek i Góry Świętokrzyskie mieścić się będzie Telepizza. W ostatniej chwili z najmu powierzchni wycofał się market spożywczy Topaz, który nawet przygotował sobie 850 metrów kwadratowych powierzchni na poziomie „0” od ulicy Armii Krajowej. W dniu otwarcia klienci Galerii Kamienna nie zrobią więc zakupów spożywczych. Właściciele galerii już prowadzą rozmowy na temat wynajmu tej powierzchni z kilkoma sieciami spożywczymi. Ich nazw – dopóki nie zapadną decyzje, która wchodzi do Galerii Kamiennej - nie chcą póki co zdradzać. Oprócz powierzchni przeznaczonej pod supermarket na najemców czeka jeszcze kilka innych lokali.

OTWARCIE Z OPÓŹNIENIEM, ALE HUCZNE

Galeria Kamienna zgodnie z zapowiedziami miała ruszyć 10 października. Nie ruszyła, bo po pierwsze wykonawca robót nie wyrobił się w zaplanowanym terminie. Po drugie właściciele obiektu woleli poczekać i półtora miesiąca później zaprezentować klientom lokale przygotowane na ich przyjęcie.

Pierwszy dzień handlowy ma obfitować w niespodzianki. Będzie szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. O 18 dla klientów wystąpi Norbi znany z takich utworów jak „Nie zaczepiaj mnie”, czy „Kobiety są gorące”. Wieczór zakończy pokaz sztucznych ogni.

Prace przy budowie galerii trwały nieco ponad rok. Jesienią 2010 roku teren po dawnym Liceum Ekonomicznym kupiła spółka Biuro Prawno-Finansowe Inwestor z Białej Podlaskiej, która jest właścicielem inwestycji. Należy do niej również Galeria Hermes w Skarżysku-Kamiennej. We wrześniu 2011 roku wyburzony został budynek dawnej szkoły, a na działka szybko zamieniła się w ogromy plac budowy. Galerię wybudowała firma Rosa-Bud korzystając z usług 15 firm – podwykonawców.

Galeria Kamienna to pierwszy z dwóch sklepów wielkopowierzchniowych, które ruszą w tym roku w Starachowicach. W połowie grudnia pierwszych klientów przyjmie market NOMI Dom i Ogród, przy którym kończy budowa drogi dojazdowej.

Komentarze (15)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.