Koneckie Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości ma nową siedzibę (zdjęcia)

Nowa siedziba KSWP to najpiękniejszy budynek biurowy w Końskich.

Fot.: Marzena Kądziela

Nowa siedziba KSWP to najpiękniejszy budynek biurowy w Końskich.


To niewątpliwie najpiękniejszy budynek użyteczności publicznej w powiecie koneckim. Ciekawa bryła z zewnątrz kryje eleganckie, przestronne i funkcjonalne pomieszczenia, które będą służyć przedsiębiorcom z Konecczyzny. W środę oficjalnie otwarto nową siedzibę Koneckiego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości.

17 lat temu na piętrze szeregowca przy ulicy Pocztowej w Końskich z inicjatywy miejscowych przedsiębiorców i lokalnych władz samorządowych powołano Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości. Jego celem było przede wszystkim pobudzenie aktywności małych i średnich firm poprzez organizowanie szkoleń, kursów, udzielanie poradnictwa, tworzenia biznesplanów i pomocy przy zdobywaniu pożyczek na tworzenie miejsc pracy i nowych przedsięwzięć.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA SIEDZIBY KSWP

 

Szybko okazało się, że pomieszczenia o powierzchni niespełna 100 m kw są zbyt małe, jak na potrzeby firmy kierowanej od początku przez prezesa Marka Mikę. – Znaleźliśmy siedzibę po dawnym barze mlecznym na rogu ulic Mieszka I i Iwo Odrowąża – wspomina prezes Mika. – Tam przez kilkanaście lat pracowaliśmy, ale i ta siedziba stała się zbyt ciasna, dlatego stworzyliśmy projekt „Budowa nowej siedziby Koneckiego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości, jako centrum obsługi przedsiębiorców w Końskich" i na jego realizację otrzymaliśmy wsparcie z Unii Europejskiej, a konkretnie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kamień węgielny pod budowę wmurowaliśmy w październiku 2010 roku, dziś, 20 czerwca 2012 roku, możemy pochwalić się już naszą nową siedzibą przy ulicy Staszica o powierzchni 1170 m kw. Warto przypomnieć, że oprócz Końskich, mamy swe biura zamiejscowe w Kielcach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Skarżysku Kamiennej, Starachowicach, Staszowie i Szydłowcu.

Na uroczystość otwarcia nowej siedziby przybyło mnóstwo gości, a symboliczną wstęgę przecinało aż siedem osób: członek zarządu województwa Kazimierz Kotowski, wojewoda Bożentyna Pałka – Koruba, starosta konecki Bogdan Soboń, burmistrz Końskich Michał Cichocki, prezes wykonującej inwestycję firmy Dorbud S.A. Tomasz Tworek, dyrektor z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Barbara Misztak – Kowalska i prezes KSWP Marek Mika.

Siedzibę stowarzyszenia poświęciło dwóch księży: dziekan konecki ksiądz doktor Andrzej Zapart i ksiądz Wiesław Kowalewski dyrektor Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach.

Goście obejrzeli kilka krótkich filmów przestawiających historię firmy, były życzenia, gratulacje i upominki oraz okazjonalne wystąpienia.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości świętowali w koneckim „Markizie”, gdzie wystąpił zespół muzyczny Viva Quartet i kabaret Neonówka.
 

Komentarze (5)

 • ~aniaania 2012-06-21, 11:30

  no i po co to budowali i kase wywalali? pracy nie ma, ceny w gore. i tak tam pracowac bedzie sama rodzina, jak wszedzie. po co tracic kase jak to nikomu nie jest potrzebne cale to kswp. ludzie! dajcie nam prace a nie grzejecie dupami stołki!!!

 • ~magdalena s. 2012-06-21, 19:58

  Aniu widać że nie wiesz nic o KSWP skoro twoje wypowiedzi są nieprzychylne. Ja osobiście wiele tej firmie zawdzięczam - w 2010 roku wziełam udział w projekcie dla bezrobotnch realizowanym przez KSWP, po którym odbyłam staż. Wysłali mnie w takie miejsce, gdzie pracodawca po stażu nie podziękował mi za współpracę - do tej pory tam pracuje! Mało tego dzięki nim mój mąż rok później, który wówczas znalazł się na zakręcie życiowym i stracił pracę, uzyskał od KSWP wsparcie finansowe na założenie firmy, którego nie chciał mu udzielić bank (z uwagi na brak dochodów). Firma istnieje do dziś i bardzo dobrze prosperuje. Poza tym oczywiste jest że budowa nowego budynku wiąże się z zatrudnieniem nowych osób oraz realizacją przez KSWP większej ilości inicjatyw dla naszego regionu - może Aniu zjaw się u nich i zapoznaj sie z tym, co robią zanim zaczniesz ich krytykować?

 • ~SOLIDARNOŚĆ 2012-06-21, 17:53

  我教你:

  Nie od dziś wiadomo co wyczyniała obecna Pani Wojewoda mgr Bożentyna Pałka-Koruba na poprzednim stanowisku dyrektora opieki społecznej w Busku Zdroju:
  serwowała zasiłki w kwotach od 20,- zł.; przez 50,-; 100,-; 200,-; 300,- i 400,- na miesiąc dla całych rodzin z Dziećmi, o które już się troszczy i nawet dba o Własne zdrowie!?
  W efekcie buskie dzieci spod Jej Władzy są krzywe w postawie fizycznej, a powód banalny - zagłodzone. Ilu Rodziców miało do wyboru: za przyznane grosze kupić Choremu Dziecku leki lub dać obiad? Wszelkie apele o szukanie pieniędzy była Pani dyrektor opieki społecznej w Busku Zdroju, a obecna Wojewoda mgr Bożentyna Pałka-Koruba kwitowała: JA TEGO NIE ZROBIĘ!I co zrobiła od 1999 roku w Busku Zdroju: OBÓZ KONCENTRACYJNY na wzór Hitlerowskich Obozów Zagłady! Wspomnieć wystarczy, że wszelkie domy Pomocy Społecznej podlegają pod Wojewodę, która jest pani mgr Bożentyna Pałka-Koruba!
  Dziwnie też wyglądał art. E.D., że Pani Wojewoda mgr Bożentyna Pałka-Koruba "wie co jest grane" , a chodzi o to, że Pani mgr Bożentyna Pałka-Koruba siedząc na meczu piłkarskim czyta gazetę i nawet odróżnia dwie drużyny piłkarskie!!!oraz artykuł ujawniający majątek kieleckiej Władzy, a wśród niej obecna Wojewoda mgr Bożentyna Pałka-Koruba nie mająca majątku!, a po upływie roku wróciłapamieć Pani Wojewodzie i przypomniała sobie,że ma mieszkanie! - co będzie jak przypomni sobie pozostałe rzeczy? Będzie wrzeszczała; „JA TEGO NIE ZROBIĘ”!, - jest to prawdziwy Fenomen Wojewódzki, bo będąc dyrektorem opieki społecznej w Busku nie była w stanie odróżnić pijoka od bezrobotnego serwując wszystkim po np. 20,- zł. zasiłku na miesiąc! przy własnych zarobkach 6 do 8.000,- zł.! Ciekawe, co od Wojewody dostali i dostaną Powodzianie 2010? Może ino 20,- zł. zasiłku! Odwiedzając zalanych Powodzian w sobie ino wiadomy sposób stwierdzi, że Im się dobrze powodzi, Jej też, bogatym również i... i 2 dyski wystarcom! - tak też we właściwy tylko sobie sposób obecna pani Wojewoda mgr Bożentyna Pałka-Koruba rozumiała "równość wobec prawa"! Będąc Dyrektorem opieki Społecznej w Busku Zdroju obecna pani Wojewoda mgr Bożentyna Pałka-Koruba skutecznie przy wykorzystaniu własnej mentalności pozbawiała majątku wszystkich - oprócz siebie - tak w.g. Niej wygląda "równość wobec prawa"!- Dzieci z Buska od roku 1999 do momentu awansu na Wojewodę i później też skutecznie zapomniały nawet co to jest bajka,turniej, mikołaj, barbórka, ciekawe menu, WOŚP, 100dniówka, stypendia, gry, zabawy, świetlice, wybory, zdrowe serce, właściwa osobowość, buskowianka, PKS, Dzień Kobiet, happening, powitanie wiosny, zień Dziecka, ratowanie szkoły, wesele..., ale wiedziały CO TO JEST DZIWNE ZACHOWANIE!, a bajką obecnej Pani Wojewody mgr Bożentyny Pałki-Koruby od 1999 roku było: "JA TEGO NIE ZROBIĘ"!Czytając zaś obowiązujące paragrafy nic do niej nie docierało - nie była w stanie łączyc prostych wątków, była to zwykła chińszczyzna, a jak wiadomo Pani mgr Bożentyna Pałka-Koruba była nawet w Chinach!
  Cały czas prezentowała i prezentuje się jako Biznes Łomen z fakultetem w Biznes Łomem! Swoiście też rozumiała Ustawowe GODNE ŻYCIE zapewniając zasiłki na Głodne Życie...i zamiast zwalczać bezrobocie zwalczała Bezrobotnych...
  Osobisty Jej udział w sporach o stołki wygląda dziwnie - tak samo dziwnie jak Pani Wojewoda mgr Bożentyna Pałka-Koruba i Jej ortografia o czym poinformowała dziennikarzy "E.D."!
  Za takie zasiłki można se było walnąć strawę z trawy - na więcej nie wystarczyło.
  Najlepiej w menu podać jej osobiście strawę z trawy ja ko kiełbasę wyborczą!, po którym siadłszy na kiblu i nie mogąc strawić strawy z trawy westchnie "JA TEGO NIE ZROBIĘ"!!! - tak z hójnego*serca...
  Po hójnych wyborach parlamentarnych kielczan i województwo czekają hójne rządy sprawowane hójną ręką wojewody!

  I tu zasadnicze pytanie:
  Czy Ona jest normalna?

  (SOLIDARNOŚĆ)

  *HÓJNOŚĆ- właściwa odmiana słowa HOJNOŚĆ lecz o odwrotnym znaczeniu - we wlaściwy sposób "o" wymieniono na "ó" i jest to wyjątek!  

 • ~Hejo 2012-06-22, 07:51

  I co? Znowu dwóch katabasów musiało świecić brzucholami na otwarciu? Komu potrzebne są ich obwisłe, gnuśne cielska i umysły przy otwieraniu czegokolwiek? Czy to boisko, czy to droga, czy budynek musi się tam kręcić czarna sotnia! Co to ma być? Najbardziej inwazyjna okupacja i trwająca już ponad 1000 lat. Watykańczycy do Watykanu.

 • ~Lesio 2012-06-22, 22:37

  Ciemnota potrzebóje różnych guseł i śmiesznych rytuałów a panowie w sukienkach potrafią najlepiej to czynić (Oczywiście nie za darmo). U nas jeszcze trwa "Jesień Sredniowiecz".

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.