A A AZ regionukomentarze (6)

Kielce: rośnie nowa fabryka. Będą etaty!

Rozpoczęły się już pierwsze prace przy budowie nowej fabryki. fot. Dawid Łukasik

Rozpoczęły się już pierwsze prace przy budowie nowej fabryki. fot. Dawid Łukasik

Nareszcie – można powiedzieć, komentując te wiadomość. W Kielcach powstaje nowa fabryka i nowe miejsca pracy. Jeszcze w tym roku znajdzie pracę około trzydziestu osób!

To dobra wiadomość dla kieleckiego rynku pracy i dla Kielc, jako miasta, gdzie warto inwestować pieniądze. Kielecka Fabryka Mebli właśnie rozpoczęła prace przy budowie nowej fabryki. Będzie ona produkować, projektowane na miejscu przez lokalnych projektantów meble, które trafią zarówno do krajowych sieci sprzedaży jak na eksport.

Zobacz stoisko i projekty Kieleckiej Fabryki Mebli na targach Meble Polska w Poznaniu

- Przechodzimy ciąg dalszy ewolucji naszej firmy, jaka kiedyś zaczynała przede wszystkim jako przedsiębiorstwo handlowe. Sprowadziliśmy do Kielc wiele dobrych marek, zwróciliśmy uwagę klienta na design, dobry projekt i jakość. Czas zatem na następny etap. Przecież nasza firma, wciąż produkuje meble, ale do tej pory była to głównie stosunkowo przystępna cenowo oferta dla mniej wymagającego odbiorcy. Teraz doszliśmy do wniosku, że nasze projekty wcale nie muszą odbiegać od zagranicznych, zwłaszcza tych włoskich. Mamy dobrych designerów i czas zainwestować w produkcję markowych kieleckich mebli. Stąd pomysł budowy nowej hali produkcyjnej. Sprowadzamy do niej najnowocześniejsze maszyny, warte kilka milionów złotych. Będą to urządzenia sterowane numerycznie, niezwykle precyzyjne i zapewniające najwyższą jakość wykonania. Docelowo nowa fabryka będzie produkować rocznie meble o wartości około 10 milionów złotych – mówi prezes zarządu Kieleckiej Fabryki Mebli, Paweł Wiśnicki.

Nowa fabryka oznacza także, nowe miejsca pracy, choć prezes Wiśnicki przyznaje, że z tym jest pewien problem na kieleckim rynku.

- Spójrzmy prawdzie w oczy. Kielce nie stały nigdy produkcją mebli. Nie mamy wielkich tradycji w tym zakresie. Nie mamy także w związku z tym odpowiednich kadr. Dlatego musimy uczyć zawodu tych ludzi u siebie. Tak też czynimy. Już w tej chwili zwiększyliśmy zatrudnienie o 20 osób, a wkrótce rozpoczniemy rekrutację kolejnych trzydziestu osób – zapowiada nasz rozmówca.

Nowa fabryka będzie gotowa jeszcze w tym roku i jeszcze w tym roku ruszy w niej produkcja.
 

Komentarze (6)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.