A A AZ regionukomentarze (3)

Jak pracują sklepy przed świętami?

Przed świętami zmieniają się godziny pracy niemal wszystkich sklepów.

Przed świętami zmieniają się godziny pracy niemal wszystkich sklepów.

Sprawdziliśmy, które sklepy przed Wielkanocą wydłużyły czas pracy i w jakich godzinach zrobimy w nich zakupy. Oto nasz raport!

Najgorętszy okres przygotowań do Wielkanocy właśnie się zaczął. W sklepach, jak co roku, panuje największy ruch. Gdzie można zrobić zakupy i w jakich godzinach czynne będą sklepy?

W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek handel odbywał się będzie do późnych godzin wieczornych. Większość kieleckich sklepów spożywczych wydłużyła czas pracy. Za to w Wielką Sobotę sklepy będą pracowały krócej. W Wielkanoc w ogóle nie zrobimy zakupów, a w świąteczny poniedziałek pracowały będą tylko małe placówki handlowe, w których za ladą staną ich właściciele lub osoby doraźnie zatrudnione. Czynne będą też sklepy na stacjach benzynowych.

Tesco, Real i galerie

Najdłużej zrobimy zakupy w sklepach dużych sieci handlowych, a hipermarket Tesco przy ulicy Świętokrzyskiej czynny będzie dziś do 23. Zakończy pracę w sobotę o 17. Mniejsze sklepy sieci w czwartek i piątek czynne będą od 7 do 22, a w sobotę od 7 do 18. Na Wielkanoc i świąteczny poniedziałek Tesco zamyka sklepy.
Hipermarket Real przy ulicy Radomskiej w Kielcach w czwartek i piątek pracował będzie godzinę dłużej, od 8 do 23, a w Wielką Sobotę handel zakończy o 18.

Czas pracy o godzinę wydłuży też E.Leclerc na osiedlu Ślichowice w Kielcach. Zakupy zrobimy tam dziś i jutro od 8 do 22. W Wielką Sobotę czynny będzie od 9 do 17, a w niedzielę i poniedziałek będzie zamknięty.

Pozostałe sklepy w galeriach handlowych w czwartek i piątek pracowały będą, jak w zwykłe dni, a w Wielką Sobotę do 15.

Społem, Żabka i Biedronka

Sklepy PSS Społem dzisiaj i w piątek pracowały będą w zwykłych godzinach. W Wielką Sobotę - krócej, do 15 lub 16. W niedzielę i poniedziałek będą zamknięte. W Wielką Sobotę wszystkie sklepy tej sieci czynne są w godzinach 7-15 z wyjątkiem sklepów: „Maciek” przy Pocieszka, sklep nr 170 przy Zagórskiej, „Kacper” przy Witosa - 8-15, „Bartek” spożywczy na Czarnowskiej - do godziny 16, przemysłowy - 9-15, Delikatesy przy Rynku - 7-16, „Tęcza” parter - 8-15, I, II, III piętro - 10-14. W Wielkanoc i poniedziałek wielkanocny wszystkie sklepy PSS Społem będą nieczynne.
Sklepy sieci Żabka w czwartek, piątek i sobotę nie zmie-niają godzin pracy. Handel będzie się w nich odbywał od 6 do 23. - Czy Żabki będą pracowały w Wielkanoc i poniedziałek wielkanocny zależy tylko od ajentów poszczególnych sklepów – poinformowano nas w biurze prasowym sieci.

Do soboty w sklepach Biedronka możemy robić zakupy jak w zwykłe dni, od 7 do 21. Zamknięte będą natomiast w pierwszy i drugi dzień świąt wielkanocnych.
Handel w marketach typu dom i ogród oraz budowlanych będzie odbywał się w czwartek i piątek, tak jak w zwykłe dni, je-dynie w sobotę zakupy zrobimy krócej. OBI pracować będzie w sobotę do 15, Praktiker i Castorama do 16.

Małe sklepiki i stacje paliw

Osiedlowe sklepy spożywcze nie będą wydłużały czasu pracy, a w sobotę większość z nich zostanie zamknięta o 15. W niedzielę i poniedziałek drobne zakupy będziemy mogli zrobić jedynie tam, gdzie za ladą staną właściciele sklepów lub osoby zatrudnione na umowę zlecenie. Czynne będą stacje paliw.

 

Komentarze (3)

  • 2011-04-21, 16:12

    Biedronka w sobotę do 16:00! a nie do 21:00 jak w artykule

  • 2011-04-23, 00:03

    a tesco na swiętokrzyskiej w sobote nie do 23???? w ulotce i na stronie tesco tak pisze. wie ktoś dokladnie???

  • ~czip 2016-06-16, 14:13

    Olewam kupowanie na mieście, to nie dla mnie, tym bardziej w okresach kiedy przed piekarnią stoi 30 osób w kolejce i 100 osób czeka na karpia w promocji. Szacunek ludzie – skąd wy macie na to wszystko czas? Nienawidzę zakupów – wszystko załatwiam już online, no chyba że coś trzeba zobaczyć, ale normalne zakupy codzienne robię już zawsze w sieci, tylko że powiedzmy dwa razy w tygodniu coś większego. I mam normalnie świeże produkty dostarczone do domu - https://polskikoszyk.pl/zakupy/prosto-z-sadu.html A podejrzewam, że to kwestia kilku lat, zanim część marketów upadnie, bo chyba ludzie również mają ich stopniowo dosyć.

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.